Studenci II roku I stopnia kierunku fizjoterapia aktywnie włączyli się w organizację Niebieskiego Biegu Dla Autystów. Bieg odbył się w dniu 7.04.2018 w gorzowskim Parku Wiosny Ludów. Studenci prowadzili animacje z chustą Klanzy dla najmłodszych uczestników. Kolorowa zabawa wywołała wiele uśmiechów na twarzach dzieci i ich rodziców.

Na linii startu Niebieskiego Biegu stanęły panie mgr Dorota Pilecka oraz mgr Iwona Grabowska-Trzeciak, obie ukończyły bieg oczywiście ze złotymi medalami :) Osoby kończące bieg mogły skorzystać z masaży, które wykonywali studenci I roku studiów magisterskich Małgorzata i Tomasz.

Jak wynika z danych publikowanych przez Fundację Synapsis w Europie żyje 5 mln osób z autyzmem, co oznacza, że 1 osoba na 50 dotknięta jest tym zaburzeniem. W Polsce mówi się o 1 przypadku na 300. STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z AUTYZMEM w Gorzowie prowadzi przedszkole specjalne dla dzieci z autyzmem, szkołę podstawową, OREW oraz punkt diagnoztyczno-konsultacyjny, od następnego roku planuje uruchomienie kolejnych placówek dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju.