nocny wroclaw polmaraton iconW sobotę 18 czerwca 2016 roku studenci 2 roku  kieruneku Fizjoterapia Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej uczestniczyli w zabezpieczaniu z zakresu masażu w „4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton” - największej nocnej imprezie biegowej w Polsce, w której wystartowało blisko 10 tysięcy biegaczy. Jak co roku opieką fizjoterapeutyczną imprezy zajmował się dr Maciej Kochański pracownik Zakładu Fizjoterapii w Katedrze Nauk Biomedycznych i Nauk o Zdrowiu w ZWKF w Gorzowie Wlkp.

Star biegu odbył się o godzinie 22:00, a już kilka minut po godzinie 23:00 130 wolontariuszy-MASAŻYSTÓW pracujących w kilku punktach, wśród których znaleźli się studenci naszej Alma Mater rozpoczęli „maraton masażu” w celu przyśpieszenia procesów restytucyjnych zawodników. Jako pierwsi z masażu skorzystali liderzy biegu. W kategorii mężczyzn zwyciężył Kenijczyk Dominic Mailu Musyimi z czasem 1:03:04, przed Mengistu Zelalem i Marcinem Chabowskim. W kategorii kobiet najszybsza była Maryna Damantsevich z Białorusi (czas: 01:13:13) przed Iwoną Lewandowską i Anną Jankowiak. Około godziny 02:00 kolejka do punktów masażu powoli zaczęła się zmniejszać. Wszyscy wolontariusze zabezpieczeni zostali w napoje, posiłek, a także otrzymali certyfikaty, koszulki i identyfikatory.

Foto-reportaż - dr Maciej Kochański