ekiden iconCzwarta edycja Ogólnopolskiego Maratonu Pływackiego Uczelni Wychowania Fizycznego – „Ekiden” organizowana przez Wydziałową Radę Samorządu Studenckiego ZWKF odbyła się 6 kwietnia 2016 roku i zakończyła dla zawodników z Gorzowa wielkim sukcesem. Punktualnie o 10:00 drużyny z Gorzowa, Białej Podlaski, Wrocławia, Warszawy, Poznania, Krakowa, Katowic oraz Gdańska wystartowały w maratonie pływackim o dystansie 42 km 195 m. Tradycyjnie nie zabrakło dobrej zabawy i pomysłowych strojów.

Na torach Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Słowianka” 8 drużyn z ZWKF przepłynęło dystans 42 km. Wykładowcy przepłynęli symboliczne 200 m i wspólnymi siłami udało się osiągnąć cel w łącznym czasie 9 godzin 31 minut i 10 sekund. Osiągnięcie tak dobrego czasu zapewniło nam pierwsze miejsce wśród wszystkich AWFów, tym samym obroniliśmy tytuł z zeszłego roku. Honorowy udział w maratonie wzięli Dziekan ZWKF dr hab. Leszek Zguczyński, Prodziekan ds. Dydaktyki dr Piotr Grochowski, Prodziekan ds. Studenckich i Sportu dr Piotra Basta oraz dr Jacek Stasiak.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i dobrą zabawę! Do zobaczenia za rok!