Dnia 28.04 odbyła się uroczystość jubileuszowa 20-go roku pracy kompleksu basenów Słowianki. Z tej okazji delegacje gorzowskich klubów pływackich, uczelni i szkół zaprezentowały swoje umiejętności pływackie w seriach pokazowych. Naszą uczelnię reprezentowali studenci z kierunków: wychowanie fizyczne i fizjoterapia.

Dr Alicja Naczk przedstawiła reprezentację gorzowskiej filii AWF oraz mówiła o sukcesach naszych pływaków. Wspomniała, iż nasi reprezentanci wielokrotnie zdobywali puchary i medale w zawodach międzyuczelnianych.

Samorząd studencki każdego roku organizuje maraton pływacki EKIDEN, w którym uczestnicy wspólnymi siłami pokonują dystans 42 km 195 m. W tym roku nasi studenci zajęli 3 miejsce w Polsce. Serdeczne gratulujemy!

Podczas imprezy zaprezentowali się także podopieczni dra Jacka Stasiaka z Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Trener opowiadał o sukcesach jego podopiecznych. Podczas XXVI Lubuskiego Mitingu Pływackiego Olimpiad Specjalnych reprezentacja Gorzowa zdobyła aż 14 medali. Dr Jacek Stasiak jest również trenerem wicemistrza Polski juniorów Witolda Krawczyka.

Studenci naszej Fili chętnie angażują się w pomoc osobom z niepełnosprawnościami, a wielu z nich pomaga w prowadzeniu zawodów organizowanych przez GZSN „Start”. Wolontariusze nabywają nowe umiejętności, zdobywają kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za empatię i bezinteresowną pomoc oferowaną drugiemu człowiekowi.