Budynek Główny
Budynek główny
W gmachu głównym przy ul. Estkowskiego 13 mieści się siedziba władz Wydziału, Sekcja Obsługi Studentów oraz pozostałe jednostki administracyjno-techniczne. W budynku tym znajdują się m.in.:
- 10 sal do zajęć dydaktycznych (w tym aula na 200 miejsc),
- sala gimnastyczna (dostosowana do prowadzenia zajęć z przedmiotów gimnastyka, akrobatyka sportowa i kształcenie ruchowe),
- sala sportów walki,
- pracownia sensoryczna,
- sala komputerowa na 17 stanowisk,
- sala konferencyjna na 40 miejsc z klimatyzacją.
Ponadto w budynku umiejscowione są:
- biblioteka,
- wypożyczalnia książek,
- czytelnia,
- Oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej,
- bufet studencki.
Sale dydaktyczne dostosowane są do prowadzenia zajęć multimedialnych (z wyposażeniem w projektor, telewizor i odtwarzacz DVD).
Budynek Fizjoterapii
Budynek dydaktyczny fizjoterapii
W związku z uruchomieniem nowych kierunków studiów i w celu podniesienia jakości kształcenia w 2015 r. oddano do użytku zmodernizowany (w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013) budynek przy ul. Orląt Lwowskich 4-6. Powstała w nim nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna, z pełnym specjalistycznym wyposażeniem. Znajdują się w nim:
- 8 obszernych sal wykładowych oraz 4 seminaryjne,
- sala do ćwiczeń grupowych,
- sala ergonometrów,
- sauna,
- 7 laboratoriów i pracowni w tym laboratoria Układu Ruchu Człowieka, Biochemii i Genetyki,
- 3 sale ćwiczeń (kinezyterapii, fizykoterapii, masażu i terapii manualnej)
- 7 gabinetów zabiegowych do hydroterapii, termoterapii, kinezyterapii, elektroterapii, magnetoterapii, krioterapii, laseroterapii, masażu, fizykoterapii, wyposażone w specjalistyczny sprzęt.
Budynek przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto usytuowane są w nim pomieszczenia biurowe oraz zaplecza sanitarne i szatniowe, pokoje gościnne oraz pomieszczenia sekcji pomocy naukowo-dydaktycznych i informatyki.
Biblioteki
Biblioteka i czytelnia
Biblioteka Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej gromadzi literaturę z zakresu wychowania fizycznego, sportu, rekreacji, turystyki nauk przyrodnicznych, medyczno-biologicznych oraz humanistycznych i społecznych w aspekcie kultury fizycznej. W związku ze wzrastającymi potrzebami na bieżąco aktualizujemy nasz księgozbiór, proponując studentom najnowsze pozycje.
W Czytelni znajdują się encyklopedie, słowniki, przewodniki oraz ogólne wydawnictwa informacyjne i czasopisma, a także prace dyplomowe. W Wypożyczalni zgromadzony jest księgozbiór dydaktyczny (podręczniki, skrypty, wydawnictwa uczelniane). Czytelnicy mają również do dyspozycji bieżące czasopisma prenumerowane przez Bibliotekę. Udostępniane są one w Czytelni. Wolny dostęp do tzw. księgozbioru podręcznego, wyłączonego z ogólnego księgozbioru pozwala na dużą swobodę wyboru poszukiwanych materiałów bibliotecznych.
Czytelnicy korzystający z usług Biblioteki mają do dyspozycji tradycyjne katalogi kartkowe oraz katalog komputerowy. Dzięki istnieniu tzw. „Sali dostępu do baz danych” umożliwia się czytelnikom dostęp do elektronicznych źródeł informacji naukowej, takich jak: czasopisma elektroniczne, e-książki, bazy elektroniczne polskie i zagraniczne udostępniane w ramach krajowej licencji akademickiej. Do dyspozycji czytelnicy mają również wiele baz ogólnodostępnych.
W strukturze Biblioteki działa też Ośrodek Informacji Naukowej.
Oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej w Gorzowie Wielkopolskim
Umiejscowiony od 2008 roku Oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej w Gorzowie Wielkopolskim udostępnia literaturę z zakresu medycyny i dziedzin pokrewnych praktykom medycyny, pracownikom naukowym, osobom posiadającym tytuł naukowy oraz studentom medycyny i AWF. Sporządza zestawienia tematyczne na podstawie posiadanych baz komputerowych, zajmuje się wypożyczeniami międzybibliotecznymi w zakresie książek i czasopism.
Oddział GBL posiada dostęp do pełnotekstowych wersji czasopism zagranicznych, baz bibliograficznych, krajowych oraz baz własnych.
Obiekty sportowe
Stadion lekkoatletyczny
Zajęcia z lekkoatletyki odbywają się na stadionie przy ul. Mickiewicza i Wyszyńskiego, na którym znajduje się pawilon wyposażony w sale wykładowe, salę do ćwiczeń korekcyjnych oraz siłownię. Na boisku przy stadionie odbywają się również zajęcia w ramach specjalizacji instruktorskich i trenerskich z piłki nożnej.
Hale sportowe
Zajęcia z gier zespołowych (również w ramach specjalizacji instruktorskich i trenerskich), sportów rekreacyjnych oraz gier i zabaw ruchowych odbywają się na halach sportowych „Alfa” i „Beta” przy ul. Słowiańskiej. W jednej z hal znajduje się nowoczesna siłownia i sauna.
Pływalnia
Zajęcia z pływania, fizjoterapii w wodzie oraz terapii zajęciowej realizowane są w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym „Słowianka” przy ul. Słowiańskiej 14. Kompleks sportowy obejmuje również korty tenisowe, lodowisko, kręgielnię i bulodron.
Przystań sportów wodnych
Nowoczesny budynek wyposażony w hangary na sprzęt wodny, siłownię z szatniami i sanitariatami. Zaplecze sportowe stanowią m.in. sala ergometrów, sauna i gabinet odnowy biologicznej. Przystań zapewnia doskonałą bazę do prowadzenia zajęć z wioślarstwa i kajakarstwa dla studentów i zawodników AZS-AWF.
Inne
W ramach podpisanych porozumień pomiędzy Wydziałem a podmiotami zewnętrznymi w Gorzowie Wielkopolskim studenci część zajęć dydaktycznych realizują w:
- placówkach oświatowo-wychowawczych:
- Przedszkole Miejskie nr 1 - praktyczna praca z dziećmi w ramach diagnostyki i terapia wad postawy,
- Przedszkole Miejskie nr 3 - prowadzenie przez studentów WF zajęć z piłki nożnej, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz gier i zabaw ruchowych,
- Przedszkole Miejskie nr 11 - prowadzenie przez studentów WF zajęć z gier i zabaw ruchowych,
- Przedszkole Miejskie nr 15 - prowadzenie przez studentów WF zajęć z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz gier i zabaw ruchowych,
- Przedszkole Miejskie nr 31 - prowadzenie przez studentów WF zajęć z gier i zabaw ruchowych,
- Szkoła Podstawowa nr 9 - prowadzenie przez studentów WF zajęć z gier i zabaw ruchowych w klasach I – III,
- Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego - opieka naukowa pracowników AWF nad uczniami ZSMS: monitoring procesu szkoleniowego w oparciu o badania wydolnościowe i antropometryczne, wspomaganie żywieniowe; badania naukowe w oparciu o uczniów ZSMS,
- Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1 - prowadzenie przez studentów WF zajęć z dziećmi na lodowisku w ramach Olimpiad Specjalnych,
- Międzyszkolny Ośrodek Sportowy - prowadzenia przez studentów WF zajęć z gier i zabaw ruchowych z dziećmi w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży,
- Młodzieżowy Dom Kultury - prowadzenie przez studentów WF i Fizjoterapii zajęć z gimnastyki korekcyjnej,
- obiektach sportowych i rekreacyjnych:
- klubach sportowych:
- Zakładowy Klub Sportowy Stilon Gorzów - współpraca w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży poprzez staże trenerskie studentów ZWKF, podnoszenie poziomu kwalifikacji kadry szkoleniowej, jakości procesu szkolenia sportowego,
- Klub Sportowy Stal Gorzów - współpraca w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży poprzez staże trenerskie studentów ZWKF, podnoszenie poziomu kwalifikacji kadry szkoleniowej, jakości procesu szkolenia sportowego,
- Klub Piłkarski Warta Gorzów - współpraca na rzecz rozwoju szkolenia w grupach dziecięco-młodzieżowych w dyscyplinie piłka nożna,
- placówkach medycznych:
- innych placówkach: