25 października w murach naszej Uczelni odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię zainicjowaną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorzowie Wlkp. – "Żyj pełnią życia bez energetyka".

Nasza Uczelnia jako partner, aktywnie włącza się w działania kampanii, w tym uświadamianie na temat szkodliwości spożywania napojów energetycznych przez dzieci i młodzież.
W czasie konferencji wypowiadali się wykładowcy ZWKF: Dziekan dr hab. Piotr Żurek, Kierownik Zakładu Dietetyki dr inż. Kinga Mruczyk, dr Angelika Cisek-Woźniak. Głos zabrała również lek. med. Dorota Konaszczuk - Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp.

W ramach kampanii:

• zorganizowano konkurs, którego celem jest opracowanie memu, czyli porcji informacji zamieszczonej w formie grafiki, obrazków, zdań, słów, spełniających funkcję edukacyjną, propagujących wśród dzieci i młodzieży nie spożywanie energetyków,
  • prowadzone będą zajęcia dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych w placówkach oraz dla uczestników Gorzowskiego Festiwalu Nauki organizowanego przez AWF,
  • zorganizowany będzie spektakl teatralny „Sąd nad energetykiem” w którym udział wezmą uczniowie szkół ponadpodstawowych.