Studenci drugiego roku fizjoterapii w ramach przedmiotu terapia zajęciowa prowadzonego przez dr Dorotę Pilecką zorganizowali oraz rozegrali towarzyski turniej boccia. Boccia jest najbardziej popularną dyscypliną sportu dla osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.

Ta taktyczno-strategiczna gra wywodząca od włoskiej gry w bule jest dyscypliną sportu paraolimpijskiego. Na naszych „uczelnianych boiskach” rywalizowały 3-osobowe drużyny w skład których wchodzili studenci oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gorzowie Wlkp. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy symboliczne nagrody.