W czwartek 08 grudnia na lodowisku Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka” zorganizowano Mityng Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim. Organizatorami zawodów był Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1, Ośrodek Sportu i Rekreacji, CRS Słowianka, a także Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp.

W zawodach uczestniczyły zespoły m.in. z Gorzowa Wlkp., Strzelec Krajeńskich, Międzyrzecza, Sulęcina, a także z Seelow w Niemczech.

Od piętnastu lat w imprezie tej czynny udział biorą studenci ZWKF, którzy  zapewnili obsadę sędziowską oraz opiekę nad dziećmi. Tradycyjnie nasi studenci nie zawiedli. Pełniąc swoje obowiązki wykazali się empatią i dużym zaangażowaniem. Dlatego w imieniu organizatorów, władz uczelni, a przede wszystkim dzieci, składam studentom wychowania fizycznego i fizjoterapii serdeczne słowa podziękowania.

dr Piotr Wójciak