fbpx

Komunikat

Użytkowniku, przeglądasz archiwalną wersję strony. Jej zawartość przedstawia stan na 01.04.2023 r.

Aktualna wersja witryny Filii w Gorzowie Wielkopolskim Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu znajduje się pod adresem: gorzow.awf.poznan.pl.

Ruszył program „WF z AWF” realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz wszystkie akademie wychowania fizycznego. Nauczyciele wychowania fizycznego w szkołach podstawowych, średnich oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej z Wielkopolski i województwa lubuskiego mogą rejestrować się na szkolenia w naszej Uczelni. Szkolenie będą organizowane w Poznaniu oraz w Filii AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i udziału w szkoleniach.

Poprawa stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa to główna tematyka i motywacja realizacji programu „WF z AWF”.

W pierwszym etapie – „Aktywny powrót do szkoły” – każdy nauczyciel może wziąć udział w jednodniowym, kompleksowym szkoleniu – w wykładach i warsztatach o tematyce zdrowotnej, psychologicznej, a także metodycznej. Szkolenie obejmować będzie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji, izolacji społecznej czy skutkom zdrowotnym pojawiającym się w związku z pandemią i poprowadzą je pracownicy AWF w Poznaniu.

Koordynatorem programu na województwo wielkopolskie i lubuskie jest Rektor AWF Poznań prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński. Z ramienia naszej Uczelni członkami ogólnopolskich zespołów merytorycznych w programie „WF z AWF” są prof. AWF dr hab. Ida Laudańska-Krzemińska, dr hab. Magdalena Król-Zielińska oraz prof. AWF dr hab. Adam Kantanista.

Nauczyciele mogą zgłosić się na szkolenie poprzez formularz dostępny na stronie programu: www.wfzawf.pl. Rejestracja wymaga wpisania specjalnego kodu, który z ministerstwa otrzymali dyrektorzy szkół. Po wypełnieniu formularza zgłoszenie trafi do właściwej Uczelni. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Pytania prosimy kierować na adres mailowy: , lub telefonicznie: 797 274 188 (kierownik biura), 797 274 114 (sekretariat Poznań), 797 274 196 (sekretariat Gorzów Wielkopolski) od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15. Szczegóły dotyczące tematyki szkoleń dostępne są na stronie programu w zakładce „Tematyka”: link