AMP siatkowka iconDnia 17.03.2015 r. o godzinie 10.00 w hali OSiR-u przy ul. Słowiańskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Ponad 60 zawodniczek i zawodników stanęło do rywalizacji o tytuł mistrzowski. Naszą żeńską reprezentację poprowadziła studentka II roku 2 stopnia Karolina Lasota, której obowiązki trenera powierzyli doc. dr Jan Łojewski i mgr Łukasz Lamcha. Karolina bardzo dobrze wywiązała się ze swoich obowiązków i w debiucie trenerskim świetnie poprowadziła grę zespołu zdobywając tytuł Mistrzowski Województwa Lubuskiego.

Nasza męska reprezentacja również spisała się bardzo dobrze. Mimo, że Panowie tylko raz przed Mistrzostwami mieli możliwość wspólnego treningu, na parkiecie stanowili zgrany kolektyw, a z gry czerpali dużą radość. Mając za sobą ciężki sezon w klubach sportowych, mimo zmęczenia w rywalizacji dali z siebie wszystko uzyskując tytuł Wicemistrzów Województwa Lubuskiego. Drużynę poprowadził Student III roku 1 stopnia Pan Michał Staniucha.

Po zakończeniu oficjalnej części zawodów Prodziekan dr Piotr Basta zaprosił wszystkich uczestników do naszego uczelnianego bufetu na pyszny obiad. Już kolejny raz organizacja Akademickich Mistrzostw Województwa okazała się znakomitym pomysłem na zintegrowanie studenckiej młodzieży, która znakomicie potrafi bawić się sportem.

mgr Łukasz Lamcha