nominacja prof Jurek 0W dniu 18 marca 2015 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia tytułów profesorskich nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Prof. Tomasz Jurek, pracownik naukowy Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp., akt nominacyjny nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej otrzymał za osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej.

Profesor Tomasz Jurek pochodzi ze Zwierzynia, województwo lubuskie. Jest absolwentem AWF w Poznaniu, a od 1984 roku pracownikiem Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. W tej uczelni pełnił funkcję prodziekana (1993-1999) i dziekana (2003-2012) Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Obecnie kieruje Katedrą Humanistycznych Podstaw Kultury Fizycznej i Turystyki. Zajmuje się historią wychowania fizycznego, sportu i turystyki mniejszości narodowych w Polsce oraz w skupiskach polonijnych w Niemczech. W latach 1997-2000, 2005 i 2014 przebywał na stażach naukowych w Niemczech. Ogółem opublikował ponad 180 prac, w tym 25 tekstów w językach obcych. W latach 1993-2002 był sekretarzem, a od 2003 roku pozostaje przewodniczącym Sekcji Historii Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej i wydawcą Biuletynu Sekcji Historii. Jest promotorem 6 prac doktorskich, 205 prac magisterskich oraz ponad100 prac licencjackich.

nominacja prof Jurek 1

Zdjęcie: Wojciech Olkuśnik Fotograf Prezydenta RP