W dniu 5 grudnia 2017 r. na pływalni przy ul. Wyspiańskiego akademickie reprezentacje Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. po raz czwarty rywalizowały w zawodach pływackich o „Puchar Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu”.

Imprezę otworzyła Prodziekan WLiNoZ dr Ewa Skorupka, a na starcie zameldowało się łącznie 47 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w 8 konkurencjach indywidualnych i 2 konkurencjach sztafetowych. Po pełnych emocji zawodach lepsi okazali się studenci ZWKF, którzy zdobyli 104 pkt (UZ – 97 pkt). Tym samym główna nagroda zawodów - „Puchar Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu” - ufundowana przez Panią prof. Agnieszkę Zembroń – Łacny pozostała w Gorzowie Wlkp.